kredyt na remont

Kredyt na remont

Remont mieszkania to często nieunikniony krok w życiu każdego właściciela. Czasem wynika z konieczności naprawy, a czasem z chęci odświeżenia i dostosowania przestrzeni do zmieniających się potrzeb i gustów. Bez względu na powód, remonty mogą być kosztowne, co prowadzi do poszukiwań sposobów ich finansowania. I tutaj pojawia się oferta banku czyli “kredyt na remont”.

Korzyści z kredytu na remont mieszkania ?

Kredyt na remont mieszkania, to rozwiązanie, które pozwala uniknąć konieczności wykorzystania oszczędności życiowych na inne cele. Dzięki niemu możemy zabezpieczyć swoje finanse i utrzymać płynność finansową w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Ponadto, remont mieszkania może znacząco podnieść jego wartość rynkową, co ostatecznie może przynieść korzyści finansowe w przypadku najmu czy późniejszej sprzedaży.

Note

Wykonanie remontu podnosi rynkową wartość nieruchomości.

Rodzaje kredytów na remont?

Przed zaciągnięciem kredytu na remont warto dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty finansowe. Należy uwzględnić koszty związane z obsługa kredytu, takie jak odsetki, prowizje i inne opłaty, aby upewnić się, że spłata kredytu nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu. Konieczne jest również przemyślenie
planu remontu i oszacowanie realnych kosztów, aby uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Kredyt na remont może być udzielony bez żadnych zabezpieczeń w postaci kredytu gotówkowego lub może być zabezpieczony na hipotece jako kredyt mieszkaniowy. W każdym z tych przypadków cel jest ten sam, czyli pokrycie kosztów związanych z modernizacją nieruchomości.
Kredyty te jednak różnią się procesem, rozliczeniem z bankiem, kosztami i czasem ich załatwienia.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy – to łatwy i szybki dostęp do środków, bez zbędnych formalności i dokumentowania kosztów remontu. Nie wymaga rozliczeń z bankiem ani zabezpieczeń.
Jest to dogodna forma kredytu, ale banki udzielą ich w wysokości – max 150-200 tys. zł. Raty możemy rozłożyć na max. 8-10 lat.

Zalety i wady kredytu gotówkowego :

 • Krótki czas procesu – zwykle kilka dni
 • Minimum formalności
 • Brak rozliczeń z bankiem z wydatkowania środków
 • Kredyt bez zabezpieczeń i kosztów z tym związanych
 • Wyższe oprocentowanie
 • Krótki okres spłaty

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy jest alternatywą dla większych remontów i potrzebnych wyższych kwot kredytu powyżej 100 tys. zł. Możliwe jest rozłożenie rat na dłuższy okres spłaty, nawet do 30 lat. Wymaga sporządzenia kosztorysu, z którego bank rozliczy kredytobiorcę. Bank weryfikuje, czy wypłacone środki z kredytu zostały przeznaczone na prace objęte kosztorysem. Nie trzeba jednak zbierać faktur i rachunków, gdyż taka weryfikacja odbywa się poprzez inspekcję lub dokumentacje fotograficzną. W przypadku kredytu mieszkaniowego na remont wymagane jest zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości, co powoduje dodatkowe koszty związane z wykonaniem przez
rzeczoznawcę wyceny nieruchomości i ustanowieniem zabezpieczenia w księgach wieczystych.

Zalety i wady kredytu gotówkowego :

 • Możliwe wysokie kwoty kredytu
 • Możliwy długi okres spłaty, co pozwoli obniżyć miesięczne raty
 • Niskie oprocentowanie
 • Wymaga zabezpieczenia na nieruchomości i poniesienia kosztów wyceny, wpisu hipoteki na rzecz banku, ubezpieczenia nieruchomości
 • Dłuższy czas procesu
 • Konieczność rozliczenia się z bankiem z przeprowadzonych prac remontowych

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem kredytu na remont warto dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty finansowe. Należy uwzględnić koszty związane z obsługa kredytu, takie jak odsetki, prowizje i inne opłaty, aby upewnić się, że spłata kredytu nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu. Konieczne jest również przemyślenie planu remontu i oszacowanie realnych kosztów. Skorzystanie z kredytu pozwoli sfinansować remont bez konieczności wykorzystania oszczędności i nadszarpnięcia budżetu domowego. Pomoże przyczynić się nie tylko do podniesienia komfortu przebywania w ładnym, funkcjonalnym mieszkaniu, ale także podniesie jego wartość rynkową.

Aby sprawdzić swoje możliwości kredytowe oraz sprawdzić bieżące oferty na rynku polecam kontakt z ekspertem bądź doradcą kredytowym. Pomoże on w wyborze konkretnej oferty, wyliczy zdolność kredytową oraz przeprowadzi proces kredytowy. Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną.