Blog

Kredyt dla pracujących za granicą

kredyt dla obcokrajowca

Co mają zrobić osoby, które zarabiają za granicą i chcą kupić mieszkanie w Polsce? Z czym się wiąże kredyt dla pracujących za granicą? Czy mogą otrzymać kredyt w PLN? Czy możliwe jest jeszcze otrzymanie kredytu w walucie innej niż PLN?

 

 

 

Czytaj dalej

Targi nieruchomości 2017 w Hali Orbita

Targi nieruchmości

W dniach 8-9 kwietnia 2017 we Wrocławiu w Hali Orbita odbędą się Targi Nieruchomości “Na Swoim”.

Będę odpowiadała na Wasze pytania na stoisku z poradami kredytowymi. Zapraszam.

 

Czytaj dalej

Prywatna emerytura

Prywatna emeryturaZależy Ci na godnej emeryturze? Podpowiem na wstępie: najważniejsza jest prywatna emerytura.

Poznałeś już swoje wyliczenie emerytury z ZUS-u? Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z nimi, aby świadomie podjąć decyzje o swojej przyszłości. Faktem jest, że emerytury będą niskie. Powód jest prosty: system emerytalny jest niewydolny i nie będzie w stanie utrzymać starzejącego się społeczeństwa. Czytaj dalej

Czym się kierować szukając kredytu

W życiu niejedneCzym się kierować szukając kredytugo z nas przychodzi taka chwila, że brakuje nam gotówki, bądź potrzebujemy czegoś, na co w danej chwili nie posiadamy wystarczających środków. Naturalną odpowiedzią jest wtedy wzięcie pożyczki w banku. Który bank wybrać? Z której oferty skorzystać? Czeka nas więc wycieczka do wielu oddziałów banków bądź skorzystanie z wiedzy specjalisty w tej dziedzinie czyli doradcy kredytowego. Jeśli korzystamy z doradcy, powinien on dokładnie wytłumaczyć wszystkie zawiłości umowy. Jeśli jednak zdecydowałeś, że sam chcesz przejść przez ten proces, musisz zwrócić uwagę na wiele zapisów, aby nie wpaść w pułapkę. Tak więc czym się kierować szukając kredytu?

Czytaj dalej

Rejestry dłużników w Polsce

rejestry dluznikowGdzie poza Biurem Informacji Kredytowej bank szuka informacji o kredytobiorcach? Skąd bierze informacje na temat naszych zaległości finansowych? Kto prowadzi te rejestry dłużników? Jakie dane mogą być tam przechowywane i jak je z tej bazy usunąć. Jest wiele pytań, dlatego postaram się na nie wszystkie odpowiedzieć.

 

Czytaj dalej

Jak uzyskać raport z BIK

BIKBIK jest jedną z instytucji, która przechowuje informacje o naszej historii kredytowej.  Banki korzystają z tych informacji w procesie przyznawania kredytu, dlatego warto poznać swój raport przed złożeniem wniosku. Zobacz jak otrzymać raport z BIK za darmo.

Czytaj dalej

Witajcie

Witam

W tym miejscu bedą pojawiać się najnowsze informacje ze “świata kredytów i ubezpieczeń”

1