,

Kalkulator kredytowy

 

Kalkulator kredytowy online

Czy zawracać sobie nim głowę?

Wielu z nas rozpoczynając szukanie kredytu zaczyna od internetu. Bardzo szybko trafia na stronę, która na podstawie kilku parametrów wyznacza jego zdolność. Czy ten wynik odzwierciedla zdolność wyliczoną w bankach? Z jakich narzędzi korzystają doradcy i eksperci kredytowi? Spróbuję przybliżyć ten temat.

Co obliczają kalkulatory online?

Kalkulatory można znaleźć na stronach banków, pośredników, doradców i ekspertów. W przejrzysty sposób wyliczają wiele parametrów kredytów. Podają, ile będzie wynosiła rata (przy wybranej kwocie, długości kredytowania i oprocentowaniu), bądź jaką mamy zdolność kredytową, jeśli podamy kilka wartości związanych z naszą sytuacją finansową.

Jeśli chodzi o kalkulatory wysokości raty, to całkiem dobrze wyliczają koszt raty kapitałowo- odsetkowej i jak najbardziej możemy z nich korzystać. Jeśli jednak chcesz znać wszystkie koszty kredytu dla wybranej oferty, lepiej dopytaj o nie w banku lub eksperta kredytowego. Kalkulatory internetowe nie uwzględniają wielu kosztów tj. ubezpieczeń wszelkiego rodzaju: na życie, od utraty dochodu, pomostowe, niskiego wkładu, kosztów obsługi rachunków.

Kalkulatory zdolności kredytowej dostępne on-line, to już “wróżenie z fusów”. Wyniki, które są przez nie podawane są łagodnie mówiąc, mocno przybliżone. Pamiętaj główną zasadę:

Nie ma uniwersalnego kalkulatora zdolności kredytowej!

Dlaczego? Każdy bank ma inne reguły jej liczenia, inaczej podchodzi do sytuacji klienta, ma inne zasady odnośnie akceptowalnej formy dochodu oraz bank inaczej rozpatruje sytuację rodzinną i koszty związane z codzienną egzystencją.  Niektóre banki są bardziej restrykcyjne, inne bardzie liberalne w tym względzie. Dlaczego? Bo to wynika z indywidualnej polityki kredytowej każdego banku.

Różnice w zdolności kredytowej

Rozbieżności pomiędzy zdolnością kredytową w różnych bankach są ogromne. Wielokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdzie wyliczona najwyższa możliwa kwota kredytu różni się o nawet 30% – 50% w stosunku do innego banku. Każdy z tych banków po prostu inaczej ją wylicza.

Jeśli chcecie korzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej dostępnych on-line, to najbliższy prawdy będzie kalkulator kredytowy dostępny na stronie internetowej banku, w którym chcecie wziąć kredyt lub u pośredników kredytowych. Pamiętaj jednak, że wyliczona kwota nie stanowi gwarancji jej otrzymania. Bank, po uwzględnieniu wszystkich parametrów i sytuacji klienta, szacuje ryzyko banku i może wyliczoną kwotę obniżyć.

Jak pracują doradcy i eksperci

Jak już pewnie zauważyłeś na mojej stronie nie znajdziesz “kalkulatora kredytowego online”. Nie znaczy to jednak, że z żadnego kalkulatora nie korzystam. Otóż na rynku dostępne są kalkulatory, które wyliczą Twoją sytuację w każdym z banków osobno. Podaje się tam bardzo dużą ilość informacji. Są tworzone przy współpracy z bankami i oczywiście są odpłatne. Korzystają z nich pośrednicy, doradcy i eksperci kredytowi. Każdy z banków udostępnia także wszystkim współpracującym z nimi pośrednikom, agentom, doradcom i ekspertom takie same kalkulatory, z których korzystają pracownicy banku. Tych kalkulatorów nie można udostępniać publicznie. My na nich pracujemy, wybierając dla Klienta najlepszą ofertę, spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku.

Jeśli więc szukasz kredytu mieszkaniowego, gotówkowego, bądź dowolnego innego zapraszam do kontaktu ze mną. Pomogę Ci znaleźć Twój najlepszy kredyt wśród wszystkich dostępnych na rynku. Pamiętaj, świadczę usługi pośrednictwa kredytowego, zatem moje usługi są dla Ciebie bezpłatne.